Vážení překladatelé.
Smartlation není vaše kokurence
Smartlation je nástroj pro vás.
Je to aplikace, ketrá vám pomůže získat zákazníky z celého světa a ušetřit drahocenný čas

Něco o firmě Smartlation:

  • Technologie: 

Marketplace Smartlation http://www.smartlation.com byla založena v roce 2014 Gilem Tamirem (Gil Tamir) a spol.

- Na základě více než třicetiletých zkušeností o oblasti překládání a korekcí vyvinuli vlastní technologii schopnou rozpoznat text jakéhokoliv souboru - pdf, png, jpeg, jpg, txt, doc, docx, xls včetně rukopisů, skenovaných a focených souborů.
- S textem je možné dále pracovat.
Technologie Smartlation je taktéž schopna zjistit počet slov a písmen textu danných souborů a na základě dalších předem určených faktorů (jako například špatně čitelný dokument, rukopis, profese apod.) vypočítat automaticky cenu projektu. Znamená to tedy, že může být rozdíl v cenové nabídce závislý na výše uvedených faktorech.
- Další výhodou je široká dostupnost jak překladatele tak zákazníka, jelikož
neexistují žádná lokalizační omezení. Jak zákazník, tak překladatel se mohou nacházet kdekoliv na světě.
Smartlation vám takto ušetří mnoho času při práci se soubory i při komunikaci se zákazníky.
- Zkuste českou verzi http://www.profesionalnipreklady.cz

  • Hodnocení překladatele: 

- Každý překladatel má hodnocení, obrovskou výhodou je však skutečnost, že sám překladatel i kdokoliv z jeho přátel má minimální možnost ovlivnit toto hodnocení.
- Hodnocení je automaticky tvořeno systémem na základě několika faktorů - kvalita, rychlost, spolehlivost, časová dostupnost, profese a jiné.
- Hodnocení překladatele zákazníkem je tedy pouze částí celkového hodnocení a hodnotit může jen zákazník vždy po dokončení projektu.
- Jinak tomu je v případě záporného hodnocení, kde systém reaguje radikálněji.
- Smartlation je schopna také automaticky rozpoznat, jedná li se o strojový či nekvalitní překlad a v takovém případě projekt okamžitě pozastavuje a nabídne ke kontrole jinému překladateli nebo korektorovi.

  • Web prezentace: 

- Smartlation nabízí také vlastní webové stránky zdarma, které je možné upravit a propagovat tak své překladatelské služby.
- Překladatelé se mohou registrovat na https://www.smartlation.com/translator/step1/ a získat tak kromě možností Smartlation i vlastní webovou presentaci.


sobota 25. února 2017

Jako překladatelská agentura máme možnost využít nějakým způsobem služby Smartlation?

Přáce pro překladatele - Smartlation

Samozřejmě, jedna z možností je zaregistrovat se jako překladatel a takto získávat další projekty z celého světa pro vaši agenturu. 

Další možností je, že pokud jste jako firma zatíženi, objednáte si zakázku jako zákazník a Smartlation vám nabídne překladatele a cenu, podle toho pak vy určíte cenu svému zákazníkovi. 
Ze skušenosti mohu říci, že to často bývá pro firmu levnější a rychlejší způsob. Mnohé agentury s námi takto pracují. Smartlation má již více než 10 000 překladatelů. 
Další výhodou je, že na pozadí pracují další lidé, kteří překlady kontrolují a v případě potřeby opravují samozřejmě ve spolupráci s překladatelem, kterého se danný projekt týká. 


Okomentovat